Air Cargo- Drogowy transport przesyłek lotniczych

Sam załadunek czy rozładunek trwa kilka minut. Wystarczy że "blachy" wjadą na naczepę i po robocie.

Towar często pochodzi z odległych krajów dlatego tez przed rozładunkiem trzeba go oclić. Często też transport wymaga określonej temperatury dlatego też naczepa musi być wyposażona w agregat chłodniczy. Pracodawcy poszukują do tego typu transportu najczęściej kierowców posługujących się jednym z głównych języków. Wszytko po to by usprawnić kontakt z klientami i spedytorami. Nawet w Niemczech na strefach logistycznych lotnisk gdzie zazwyczaj w celu komunikacji niezbędny jest język niemiecki porozumiemy się również w języku angielskim. Są to międzynarodowe przedsiębiorstwa.

Jednym z największych w Europie jest lotniskowe Frankfurcie nad Menem. Posiada bardzo dobrze zorganizowaną strefę logistyczną obejmująca wiele kilometrów kwadratowych, kilkadziesiąt biurowców w których znajduje się kilkaset filii firm z całego świata. Aby szybko i trafnie zlokalizować klienta do którego zmierzamy niezbędne jest posiadanie numeru toru którym należy wjechać w strefę a także numer budynku.

Podróżowanie nocą jest szybsze niż w dzień z powodu niewielkiego ruchu na drogach. Jednak bardzo często zwłaszcza w regionach wysoko rozwiniętych to własnie nocą przeprowadza się większe remonty dróg. W zachodniej Holandii podczas nocnej podróży można natknąć się na kilka remontowanych odcinków.