Firma pod nazwą MAN-Maschinenfabrik Augsburg – Nürnberg powstała w 1893 roku z połączenia Towarzystwa Budowy Maszyn w Norymberdze z Fabryką Maszyn w Augburgu.

Firma pod nazwą MAN (Maschinenfabrik Augsburg – Nürnberg) powstała w 1893 roku z  połączenia "Towarzystwa Budowy Maszyn w Norymberdze" z "Fabryką Maszyn w Augburgu.

W ciągniku siodłowym oprócz wyposażenia znanego z samochodów osobowych pojawiają się dodatkowe opcje spotykane w samochodach ciężarowych. Często ilość przycisków i pokręteł  na desce rozdzielczej zależy od tego do czego będzie służył pojazd.  Zlecenia realizowane przez przedsiębiorcę wymuszą zakup konkretnych opcji  a z innych pozwolą zrezygnować. 

W filmie można zobaczyć jakie opcje posiada standardowy ciągnik siodłowy.

Są to normy maksymalnych ilości zanieczyszczeń emitowanych przez pojazdy z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Normy obejmują również pojazdy dwukołowe.

Na rok 2015 najwyższą normą jest EURO6.

Za kabiną ciągnika siodłowego a także na jego dachu znajdują się spojlery/owiewki które pozwalają na odpowiednie kierowanie powietrza  dzięki czemu kształty całego zespołu pojazdów są bardziej opływowe. 

 Ciężarówki z zasady swojego istnienia służą do transportu dużych ciężarów. W terenie górzystym  podczas zjazdu z pochyłości masa rozpędza pojazd co wymaga częstego hamowania. Tradycyjne układy hamulcowe działające na zasadzie tarcia klocków o tarcze podczas długotrwałego użycia mogą mocno się rozgrzać, do ponad 300 stopni Celsjusza co znacznie obniża skuteczność hamowania „fading”.  

Jest niezbędnym wyposażeniem kabiny ciągnika przeznaczonego na długie trasy gdy kierowca spędza noce w kabinie. 

Na pewno nie jest standardowym wyposażeniem ciągnika siodłowego

Stosuje się ją w celu zwiększenia komfortu odpoczynku  kierowcy.

Są to rozwiązania służące sprawnej obsłudze i zarządzaniu flotą pojazdów w przedsiębiorstwie.

Urządzenie powiązane jest z nadajnikiem sygnału gps dzięki czemu można kontrolować położenie pojazdu. Kierowca obsługując urządzenie i  zaznaczając odpowiednie  czynności które aktualnie wykonuje wysyła informacje do firmy o przebiegu procesu transportowego.